دستگاه خشک کن انجمادی

خشک کن انجمادی freez dryer یا خشک کن تصعیدی وکاربرد های صنعتی و تجاری آن

دستگاه خشک کن انجمادی یا تصعیدی

هدف از این مقاله شناخت خشک کن انجمادی ، قیمت این نوع دستگاه خشک کن  ، خرید آن و مطالب دیگر می باشد. در ابتدا باید مشخص کرد که اساسا ً خشک کن انجمادی چیست ؟

دستگاهی برای حذف آب و هرگونه رطوبت از اشیا ء است. در حقیقت خشک کن انجمادی که برابرنهادهای لاتین آن ” لیوفیلیزیشن” یا ” فریز درایر” می باشد، یک پروسه ی خاص در حذف آب و هرگونه رطوبت است و هدف از این عمل، این است که عمر مفید متریال ضروری و خوراکی را با از بین بردن آب و رطوبت افزایش می دهد و انتقال این مواد را تسهیل می کند.

خشک کن انجمادی

چگونگی کارکرد خشک کن  انجمادی:

این دستگاه با عاری از رطوبت نمودن و فریز کردن مواد و بعد از آن، افت فشار بر روی ماده ( به علت تصعید شدن حلّال) این کاررا انجام میدهد. این نوع خشک کن که به فریز درایر مشهور است سبب خالی نمودن حلّال یا حلال های متفاوت از ساختار پلیمرها و خشک شدن آنان به وسیله ی ولید فضای شناور یا فضای خلاء وار ، در دمای خیلی کم ؛بدون اینکه ساختار ماده تغییری پیدا کند،باعث خشک شدن و حذف رطوبت از آن می گردد. بازه ی دمایی در این سیستم از نزدیک به -40 درجه سلسیوس تا -58 درجه سلسیوس می باشد. در این پروسه جسم منجمد شده توسط پمپ ایجاد شناوری یا خلاء ساز و یا اینجکشن بخاری در خشک کن  ، دمای مورد احتیاج را از راه هدایت و انتقال ، به وجود می آورد.

 

خشک کن انجمادی قارچ

آب فریز شده در میزان دمایی صفر تا -58 درجه سلسیوس ، با فشاری به میزان 0.6 مگا بار یا ششصد بیست و هفت پاسکال و حتی پایینتر از این میزان در خشک کن تصعیدی می گردد.عملیات شامل سه بخش اصلی می باشد: اول فریز کردن ماده، دوم تصعید آب فریز شده و سوم سوا کردن بخاری که از آب فریز شده تولید می گردد. در قالب این پروسه، می توان گفت که از لحاظ اقتصادی، سوا کردن بخاری که از آب فریز شده تولید می شود، در خشک کن  بسیار گران است و هزینه ی بالایی می برد. عملیاتی کردن خشک کن انجمادی بر انجام این مرحله متکی است. پمپ خلاء ساز ، اضافه بر آن که رطوبت تصعید شده را از اتاقک خشک کن تصعیدی بیرون می آورد ، باعث در حداقل قرار گرفتن فشار وارده از زیر اتمسفری فشار است. پاک سازی گاز ها که قابل تغییر ساختار نیستند ، ایستادگی این نوع خشک کن در برابر تحرک بخارهای به وجود آمده از مرحله تصعید به درون کندانسر ، را به صورت چشمگیری پایین می آورد. به علت این که این نمونه گاز ، باعث کارایی دستگاه خشک کن تصعیدی می شود، پمپ خلاء ساز که در درون اتاقک نصب است می بایستی توان افت فشار اتاقک را تا حد پنج دهم بار پایین بیاورد.

خشک کن انجمادی

تفاوت خشک کردن به روش تصعید در دستگاه خشک کن انجمادی با سایر خشک کردن  ها :

به این شیوه است که می توان خوراکی ها ، داروها، و علاوه بر آن تسهیل در انتقال و حمل و جابجایی آنها را ایجاد کرد. این ماشین با دهیدراسیون نمودن مواد فاسد شونده این توانایی را در خشک کن انجمادی به وجود می آورد. علاوه بر تمام این محاسن این نوع خشک کن ، باعث ثبات کیفیت ماده ی تصعید شده و شکل آن می گردد. البته باید گفت که پروسه خارج سازی آب و فریز کردن در خشک کن انجمادی ، کاملا با روش های دیگر متفاوت است چرا که آنها دقیقا عکس خشک کن انجمادی عمل می کنند و برای فریز نمودن مواد از گرما بهره می برند، چیزی شبیه فریزهای خانگی که با کمپرسور تولید گرما به وسیله پایین آوردن درجه حرارت التقک ، مواد را فریزاسیون می نماید. خشک کن انجمادی در علوم زیست شناسی کاربردی، زیست پزشکی تحلیلی و صنایع مربوط به خوراک و دارو به کار می رود.

 دستگاه خشک کن انجمادی صنعتی :

خشک کن تصعیدی

خشک کن انجمادی دارای سینی:

در حال حاضر پر استفاده ترین نوع خشک کن انجمادی در کل کشور می باشد. مندانسر ريال مثل داغ کننده ی سینی ها در درون اتاقک قرار داده می شود و یا به به این صورت که در یک اتاق جدا با بهره گیری از یک لوله بزرگ به اتاقک اصلی در خشک کن انجمادی صنعتی اتصال می یابد و بر روی دهانه ی آن نصب می گردد و عملیات خشک کن انجمادی را انجام می دهد.

دستگاه خشک کن انجمادی میوه :

میوه ها و سبزی ها حاوی ترکیباتی هستند که انواع میوه و سبزی را تولید می کند. این نوع خشک کن انجمادی ها در بازار بسیار خریدار دارد و در غالب موارد برای خشک کردن میوه ها برای فروش در بازار خشکبار و عمده فروشی ها بکار می رود. این طریقه، در برگیرنده ی پروتئین، محلول های آبی و اندام های یاخته ای می باشد. در میان یاخته ها یک ماده ی خاص وجود دارد. ساختمان گیاهان به گونه ای است که وضعیت آنان موقع خشک کردنشان در خشک کن انجمادی، اهمیتی ندارد. چیزی که در این باره مهم است این است که ساختار و بافت میوه به هم نخورد. در این حالت محصول باید شکننده و ترد و سفت باشد. میوه هایی که می بایستی از راه تصعید در خشک کن انجمادی، خشک گردند باید دارای جامدیت زیادی باشند و از بو و طعم خوبی هم بهره ببرند. برای اینکه از قهوه ای شدن و تغییر رنگ میوه جلوگیری گردد قبل از اینکه درون خشک کن انجمادی قرار گیرد، سیب و گلابی را می بایست در یک حلال با یک دهم درصد سولفات سدیم فرو کرد و پس از آن پوست آن را برید و هسته ی آن را خارج کرد و بعد از انجام این مراحل آن را به اسلایس های کوچک تقسیم نمود.

چگونگی خشک کردن میوه و سبزی در دستگاه خشک کن تصعیدی :

دستگاه خشک کن انجمادی

توت فرنگی و تمشک کوهی را می بایست پیش از فرایند خشک نمودن،کاملا شستشو داد. اگر پوست هر میوه، نسبت به داخل شدن بخارهای آب غیر قابل نفوذ باشد ، باید یک شیار در آن ایجاد کرد و یا پوستش را کاملا برش داد. در صورت شکاف نزدن میوه، فرایند تصعید به خوبی شکل نمی گیرد به همین دلیل میوه ی خشک با کیفیتی، به دست مشتری نخواهد رسید. . درباره ی سبزیجات نیز، باید پیش از خشک شدن ناشی از شستشو پاک نمودن و شستن مجدد برای قرار دادن آن در دستگاه خشک کن انجمادی تکرار شود. سبزی ها با توجه به این موضوع، و با توجه به اینکه میزان زمان حفظ و نگهداری شان در بیرون از دستگاه چقدر می باشد، تقسیم بندی می شوند. به عنوان مثال نخودها می بایست دقیقا پس از برداشت آن، در دستگاه خشک کن انجمادی قرار گیرند در حالی که می توان سیب زمینی را تا مدت زیادی بیرون از دستگاه حفظ نمود و اتفاقی برای آن نمی افتد نکته های کیفیتی در دستگاه خشک کن انجمادی میوه، نسبت به محصول های خشک شونده ی دیگر با کمک این روش از کیفیت بالاتری بهره می برند. اما باز هم به علت تاثیر بعضی از واکنشهای مربوط به این نوع، و با چنین عناصر کیفی ، کمی از کیفیت شان کم می شود و نجربه این موضوع را در قرار دادن آنها در دستگاه  اثبات کرده است.

اکسیده شدن در فرایند تصعید نقشی بسیار اساسی دارد. اکسیده شدن عوامل چربی ها لایپیدها نکته ای بسیار پر اهمیت در فرآیند خشک کردن محصول از طریق دستگاه  خشک کن انجمادی  است. مقدار مرطوب بودن چیزی که در این متد در ماده باقی میماند، راه ره برای اکسیده شدن لیپیدها هموار می سازد. فلزهای کمی که در سرعت بخشی به واکنش در این فرایند وجود دارد، هنگام خشک شدن رها می گردد. به این علت که بتوان توانایی دور نگه داشتن ماده ها و میوه ها را در فاسد شدن بالا برد، نیاز به وکیوم نمودن و نرسیدن اکسیژن به آنها می باشد تا در خشک کن انجمادی عملکرد خوبی از خود نشان دهند.  این عمل سبب می گردد تا میوه ها اگر در مجاورت اکسیژن قرار گرفتند، ذچار اکسیداسیون و قشار ناشی از پروسه ی تصعید نگردند. این کار باعث می شود میوه جات در اثر قرار گرفتن در محیطی که حاوی اکسیژن است، دچار فشار نشوند و بسیاری از مضرات در بین میوه ها به دلیل وکیوم کردن آنها از بین برود. به عنوان مثال اگر کرمی در سیب باشد بدین طریق در دستگاه خشک کن و از راه قطع راه تنفسی اش کشته می شود و به دیگر میوه ها سرایت نمی کند . اگر میوه ها وکیوم نشوند ، ممکن است بسیاری موجودات آزمایشگاهی و دیده نشدنی به وسیله ی چشم نامسلح بر عملکردشان تاثیر بگذارد یا حتی باعث فسادشان گردد

میوه های خشک شده به وسیله ی این نوع خشک کن

 

در خشک کن انجمادی تغییر رنگ غیر معمول در اینباره، رخ می دهد . در پی آن مزه و میزان رتبه ی غذایی شان را از دست می دهند. در این نوع واکنشها، مقدار رطوبت در میزان مرطوب بودن آنها، در مقدار متوسط روی می دهد.مواد غذایی که از راه انجمادی، خشک می شوند، در معرض این خطر و تغییر رنگ قرار ندارند. چون از بازه ی میزان مرطوب بودن زیاد ، به اندازه ی کافی جلوگیری  خواهد شد. به این معنا که به دلیل میزان سرعت گذر از مرطوب بودن زیاد به میزان کمتر، این اتفاق در آنها رخ نمی دهد.

تغییر شکل و تغییر در رنگ و مزه یا دناتوره شدن،  و همینطور وجود نمک زیاد و در معرض قرار گرفتن در حرارت بالا ، باعث از بین رفتن مواد مغذی مثل پروتیین ها می شود، و دمای آنها باید بین 40 تا 60 درجه سلسیوس حفظ شود.

دستگاه خشک کن انجمادی

قیمت دستگاه خشک کن انجمادی:

در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار قیمت قطعی ای برای انواع نمونه ی خشک کن انجمادی وجود ندارد. اما در بازارهای متفاوت، انواع مختلف خشک کن بین 5 میلیون تا 20 میلیون تومان برای این نوع خشک کن برای میوه جات و داروهای گیاهی و غیره متغیر است.

چگونه میوه خشک شده را منجمد

  1. میوه های خشک شده و منجمد شده به درستی ذخیره شده و تا 12 ماه به خوبی در فریزر شما باقی می مانند.
  2. میوه خشک شده را از بسته بندی اصلی آن خارج کنید. اگر میوه را خودتان خشک کردید ، قبل از یخ زدن اطمینان حاصل کنید که کاملاً خنک شود.
  3. میوه را به اندازه وعده های غذایی جداگانه تقسیم کرده و هر وعده را در کیسه فریزر قرار دهید. مراقب باشید در حین آب بندی کیسه ها هوا را تا حد امکان فشار دهید. هر کیسه را برچسب بزنید و تاریخ گذاری کنید.

4- کیسه ها را در یک ظرف فریزر ضد بخار و ضد رطوبت قرار دهید.

5- ظرف را در فریزر خود بالاتر از 0 درجه فارنهایت نگه دارید.

6 پاسخ
  1. اسلامی
    اسلامی says:

    سلام وقتتون بخیر، مسئول فنی یک شرکت صنایع غذایی هستم، آیا از پروسه فریز دراینگ میتوان در خشک کردن تمام میوه ها استفاده کرد؟ خشک کردن کشمش، گوجه فرنگی و… لطفا بفرمایید با این دستگاه کل محصولات کشاورزی قابلیت خشک کردن و بسته بندی دارند یا خیر؟ بعد از خشک شدن، در دمای محیط قرار هست که محصولات نگهداری بشن. اگر در ایمیل پاسخگو باشیدسپاسگزارم.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *