نکات طلایی خرید میوه خشک کن

نکات طلایی خرید میوه خشک کن

یکی از مشاغلی که در فصل تابستان رونق بسیار زیادی دارد تولید خشک بار و میوه خشک شده است باغدارها و حتی عوام به تولید این کارشیرین میپردازند که هم سود فراوانی دارد و هم اینگه از ضرر احتمالی جلوگیری میکنند، زیرا از میوه هایی که مورد استفاده قرار نمیگیرد تهیه چیبس میوه میتواند سوداوری دوچندانی داشته باشد .نکات طلایی خرید میوه خشک کن میتواند شما را در امر خرید میوه خشک کن یاری دهد.

دستگاه میوه خشک کنی یکی از دستگاه هایی است که میتواند هم در منزل و هم در صنعت مورد استفاده قرار بگیرد .در مقالات پیشین راهنمای خرید دستگاه میوه خشک کن و بررسی سوالات خریداران درباره دستگاه خشک کن توضیحاتی دادیم .


با ما همراه باشید تا در هنگام خرید دستگاه میوه خشک کنی دچار مشکل نشوید ….

مزایای خرید دستگاه میوه خشك كن

یکی از دسته تنقلاتی که میتواند برای تمامی سنین مفید باشد میوه خشک است که در گذشته های نه چندان دور به به صورت سنتی خشک میشدند اما امروزه ماشین الات خشک کن جایگزین این روش شده اند . روش صنعتی در تولید میوه خشک بهتر از روش سنتی است زیرا سریعتر خشک میشود و بدور از الودگی های محیط و هوا ، یک منبع عالی به شمار میاید از طرفی تهیه میوه خشک شده اصلا به صرفه نخواهد بود و هزینه گزاف بدنبال خواهد داشت .

میوه خشک در کشور ما هم همانند تمامی کشور های جهان طرفداران زیادی دارد .بسیاری از باغداران ما در امر تولید میوه خشک وصادرات میوه خشک شده فعالیت میکنند و ارزاوری بسیار خوبی هم دارند .

نحوه کارکرد دستگاه میوه خشک کن


یکی از مزیت های میوه خشک کن اینست که میوه های ابدار و کم اب را خشک میکند اگر میخواهید درباره دستگاه های خشک کن میوه با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا به رایگان راهنماییتان نمایند .

طرز کار دستگاه میوه خشک کنی چگونه است؟


دستکاه میوه خشک کن یکی از انواع ماشین الات تولیو و اماده سازی مواد غذایی است که با تخلیه رطوبت اب میان بافتی میوه ها را بدون اینکه تغییری در املاخ و ویتامین های محصول بدهد خارج میکند . فن های تعبیه شده در دستگاه های خشک کن میوه و سبزی و همچنین المنت ها و مشعل های بکار رفته در دستگاه یک منبع عالی برای تولید هوای گرم در دستگاه میوه خشک کنی میباشد و این امر سبب حرکت هوای گرم و پخش یگنواخت آن به تمامی قسمت های خشک کن میشود و این امر سبب خشک شدن لاله لایه محصولات خشک شده میشود .ای میان بافتی در سلولهای گیاهان یکی از عوامل فساد در میوه تازه میباشد گرما سبب از بین رفتن آب از لایه لایه میوه میشود .

یکی از اشتباهاتی که بعضی از مردم در تولید میوه خشک دارند قرار دادن میوه در فر است این امر سبب تبخیر اب از میوه نمیشود بالعکس سبب پخت میوه میشود که سبب تولید میوه خشک بسیا بد رنگ و نافرم میشود ؛ ناگفته نماند که این امر ویتامین ها و املاح را از میوه وسبزی میگیرد و جز فیبر که قسمت مورد نیاز بدن انسان است ویتامینی نخواهد داشت .

* یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار داد اینست که برای با کیفیت تولید کردن محصول خشک شده ، میوه ها را باید خرد نمایید زیرا اب میان بافتی در میوه خرد شده بهتر تبخیر میشود تا میوه درسته.

*چند نوع میوه را با هم در دستگاه قرار ندهید زیرا عطر و طعم یکدیگر را میگیرد و کیفیت کارتان پایین میرود

*به طور متوسط هر3 کیلو میوه 1 کیلو میوه خشک تولید میکند .

*مدت زمان خشک شدن میوه و سبزی و همین طور انواع میوه ها با هم متفاوت است و این امر نیز بستگی به ابدار بودن و نوع برش در میوه دارد .

*ظرفیت دستگاه در خشک کردن میوه بسیار موثر است

انواع دستگاه خشک کن میوه

دستگاه های خشک کن مبوه به طور کلی به 3دسته تقسیم میشود:

دستگاه ميوه خشك كن كابيني

دستکاه خشک کن میوه صنعتی از کوچکترین مدل دستگاه که 15کیلو گرم است وبا 3سینی تا حدودا 8000 کیلویی میباشد . دستکاه خشک کن کابینتی پرفروش ترین نوع دستگاه های خشک کن است که قیمت بسیار مطلوبی دارد ومیتواند بهترین گزینه در تاسیس کارگاه خشک کن میوه باشد


 

دستگاه ميوه خشك كن تونلی

دستگاه میوه خشک کن‌ تونلی كاملا صنعتي است و برای راه اندازی خط تولید میوه خشک و کارخانه‌های بزرگ کاربرد دارد و قیمت بالایی نیز دارد. حداقل ظرفیت دستگاه میوه خشک کنی تونلی 800 کیلوگرم در ساعت است که برای تولیدی‌های بزرگ بسیار مناسب است.
 

دستگاه ميوه خشك كن خانگي


دستگاه میوه خشک کنی خانگی، دستگاه‌های کوچکی هستند که به طور معمول دارای 5 یا 6 طبقه هستند و با برق کار می‌کنند. میوه‌ها باید بدون اینکه به هم چسبیده باشند و جداگانه روی این طبقات چیده شوند و با عبور هوای گرم یکنواخت و کنترل شده از محفظه‌ یا سوراخ‌های دستگاه، میوه ها رطوبت و آب خود را از دست می‌دهند و خشک می‌شوند.

البته دستگاه میوه خشک کن کابینی با ظرفیت ورودی 15 یا 20 کیلوگرم نیز می‌تواند به عنوان دستگاه میوه خشک کن خانگی کاربرد داشته باشد. تعداد سینی این دستگاه میوه خشک کن خانگی حداقل 15 عدد است.
خرید دستگاه میوه خشک کن از نظر اقتصادی نیز مدتی‌است بسیار سود آور شده است. بسیاری از افرادی که بازنشسته و یا به دنبال شغل دوم هستند، تصمیم می‌گیرند با خرید یک دستگاه میوه خشک کن خانگی، به کسب درآمد در منزل فکر کنند.
خرید دستگاه میوه خشک کن خانگی با ظرفیت کم برای باغداران نیز بسیار به صرفه است. با توجه به این که برای استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی حتما لازم نیست از میوه‌های تازه و درجه یک استفاده شود، باغداران می‌توانند پس از برداشت محصول خود، میوه‌هایی که کیفیت بالایی ندارند را با دستگاه میوه خشک کن خانگی به چیپس میوه تبدیل کنند.

ویژگی‌های مهم برای انتخاب دستگاه خشک کن میوه

ظرفیت و اندازه دستگاه خشک کن میوه

مهم ترین مشخصه هر دستگاه میوه خشک کنی ظرفت و توان تولید آن است. برای خرید یک دستگاه میوه خشک کنی ابتدا باید مشخص کنید که روزانه و به طور میانگین در هر ساعت چقدر می‌توانید چیپس میوه تولید کنید. همانطور که پیش از این بیان کردیم کمترین ظرفیت دستگاه میوه خشک کنی 15 کیلوگرم است و ظرفیت های دیگر آن  30، 40، 100، 200، 300 و 450 کیلوگرم است.
نکته بسیار مهم درباره ظرفیت دستگاه میوه خشک کن این است که این مقدار به میزان محصول ورودی، تعداد سینی و طبقات و زمان خشک شدن محصولات بستگی دارد ولی در کل وقتی می‌گوییم میوه خشک کن 40 کیلویی، یعنی این دستگاه خشک کن میوه در هر بار استفاده می‌تواند 40 کیلوگرم میوه را خشک کند.
مدل‌های تونلی نیز که که به عنوان میوه خشک کن صنعتی استفاده می‌شوند حداقل ظرفیتشان 800 کیلوگرم است.

سینی دستگاه میوه خشک کن

تعداد سینی دستگاه های خشک کن میوه بستگی به ظرفیت آنها دارد هرچه ظرفیت آنها بیشتر باشد تعداد سینی نیز بیشتر است.جنس این سینی‌ها معمولا گالوانیزه و با رنگ الکترواستاتیک است و برای حفاظت از دستگاه و میوه ها یک لایه پلی اتیلن نسوز روی سینی‌ها کشیده می‌شود. معمولا سینی‌های میوه خشک کن‌ها به طور مشبک ساخته می‌شوند که چیپس‌های میوه شکیل تر باشند و ظاهر خوبی داشته باشند.
ابعاد سینی‌های دستگاه میوه خشک کن معمولا 50*90 سانتی متر یا 60*80 سانتی متر است و با این ابعاد روی هر سینی تقریبا می‌توان 1 تا 2 کیلوگرم میوه قرار داد.( این مورد با ضخامت و نوع برش میوه‌ها نیز مرتبط است.)

سوخت مصرفی دستگاه میوه خشک کن

دستگاه های خشک کن میوه در 3 نوع برقی، گازی و گازوئیلی در بازار موجود هستند که پرکاربردترین نوع آنها دستگاه میوه خشک کن گازی است. به دلیل ارزان تر بودن سوخت گاز، این نوع خشک کن میوه بسیار به صرفه است.

جنس و ابعاد دستگاه میوه خشک کن

جنس بدنه دستگاه میوه خشک نیز مانند سینی‌های این دستگاه گالوانیزه و با رنگ الکترواستاتیک است که معمولا سازنده‌های دستگاه بنا به سفارش مشتری می‌توانند دستگاه میوه خشک کنی را با جنس تمام استیل نیز بسازند.
به طور طبیعی ابعاد دستگاه ميوه خشك كن ازتباط مستقیمی با ظرفیت آن دارد.یک دستگاه ميوه خشك كن با ظرفیت 40 کیلوگرم که به دستگاه میوه خشک کن تک کابین معروف است ابعادی با اندازه‌های 140*72*135 سانتی متر دارد. در ظرفیت‌های 100 تا 400 کیلوگرم ارتفاع و عرض دستگاه یکی است و فقط طول دستگاه تغییر می‌کند. ارتفاع این دستگاه‌های میوه خشک کن 230 سانتی‌متر و عرض آنها 102 سانتی‌متر است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دستگاه میوه خشک کن و دریافت مشاوره خرید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا در بخش “ثبت نظر” سوال خود را مطرح کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *