دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی میوه و سبزی خشک

امروزه برای بسته بندی میوه جات و سبزیجات دستگاه های مختلفی تولید شده اند که به منظور بسته بندی بهداشتی و شکیل تر مورد استفاده مشتریان واقع می گردد. یکی ازبهترین نوع این مدل دستگاه ها ، دستگاه توزین دار است. این دستگاه دارای دقت وزن گیری بالا، حفظ ظاهر محصولات شکننده و تُرد می باشد و بسته بندی جالب توجهی را از خود ارائه می دهد.

انواع بسته بندی های مناسب برای میوه و سبزیجات خشک شده

برای بسته بندی میوه و سبزیجات خشک دو شیوه غالبا مرسوم است. که در مدلهای سلفونی و بسته بندی قوطی که در مورد اول سبزیجات و میوه جات خشک داخل سلفون بسته بندی می شوند و در نوع نیز همان طور که از نام آن هویداست، بسته بندی داخل قوطی شکل می گیرد. ولی دو نوع دیگر نیز برای بسته بندی این محصولات به تولیدکنندگان پیشنهاد می گردد:

  •  خرید به صورت بسته بندی نهایی: که طرح بسته و سلفون های چاپ شده و قوطی های آماده را شامل می گردد که محصول تولید و سپس به شکل بسته بندی نهایی صادر می شود.
  •  خرید به صورت فله ای: که در این صورت پس از تولید محصول آن را در بسته بندی های کیسه ای یا کارتنی در حجم زیاد قرار می دهند که پس از تولید آن ها خود می توانند اقدام به بسته بندی کالای مورد نظر خویش نمایند.

دستگاه بسته بندی خشکبار

دستگاه بسته بندی خط تولید میوه خشک

امروزه دستگاههای متفاوتی برای بسته بندی انواع میوه های خشک وجود دارد از جمله: میز استیل، وان استیل، دستگاه بلانچر شستشو، نوار استیل آبکشی، نوار نقاله بازرسی، دستگاه پوست گیر میوه، دستگاه هسته گیر میوه، دستگاه اسلایسر، دستگاه خشک کن، بالابر Z و دستگاه  که از ماشین آلات توزین دار استفاده می شود که انواع آن را ذکر نمودیم.

دستگاه بسته بندی میوه خشک

دستگاه بسته بندی خانگی

امروزه برای کسب و کارهای خانگی یکی از شیوه هایی که وجود دارد، دستگاه  خانگی است که به شیوه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک رایج هست. ضمن اینکه دستگاه اتوماتیک از نظر کیفیت و کارایی چندان تفاوتی با اسلایسر صنعتی ندارد.

دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی خشکبار

این ماشین برای بسته بندی انواع خشکبارها مورد استفاده قرار می گیرد و به دو صورت خانگی و صنعتی در بازار موجود می باشد که یا برای مصارف خانگی از این دستگاهها استفاده می شود و یا اینکه برای تولید در کارخانجات و کارگاه های بزرگ صنعتی مورد استفاده واقع می گردد. از متداول ترین نوع خانگی این دستگاهها، دستگاه پر کن تک توزین می باشد. دستگاه پکینگ خشکبار از آنجایی مورد استقبال تولیدکنندگان آجیل و خشکبار قرار گرفت که سرعت  بالایی را از خود نشان داد و با دقت عمل زیاد و البته قیمت مناسب آن طرفداران خاص خود را پیدا کرد. همچنین این دستگاه در مکانهایی با محدودیت ارتفاع نیز قابل استفاده است.

مناسب ترین بسته بندی انواع خشکبار از قبیل: پسته، بادام، فندق، انواع تخمه، سنجد و…  بسته بندی آجیل می باشد. این دستگاه آجیل دقیقا شبیه مدل صنعتی خود می باشد و تمامی مغزی جات از جمله: پسته، فندق، گردو، بادام، تخمه، نخود، انجیر خشک، انواع شیرینی های کوچک، شکلات، چیپس، پفک، و حتی قند و شکر را نیز در بر می گیرد.

دستگاه پکینگ حبوبات نیز دارای دو نوع خانگی و صنعتی است که دستگاه  خانگی شامل: دستگاه  حبوبات خانگی دستی و حبوبات خانگی ریلی می باشد و دستگاه حبوبات صنعتی شامل دستگاه وکیوم حبوبات و دستگاه شیرینگ  می باشد که مورد استفاده در انواع کارخانجات و کارگاه های بزرگ صنعتی واقع می گردد که در زمینه بسته بندی حبوبات مشغول به فعالیت هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *