انواع روش خشک کردن میوه

انواع روش خشک کردن میوه

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که در کنار هر شغل دیگری که دارید تصمیم به تولید خشک بار گرفته اید . زیرا در دنیای صنعتی امروز با رشد بسیار بالای جمعیت نیاز بشر در مصرف خشکبار هم چندین برابر شده است اصول اولیه تولید خشک بار یکی از اساسی ترین مسایل در امر خشکبار است . کیفیت در رنگ و عطر و طعم مواد خشک شده حاکی از مرغوبیت محصول است با ما در مقاله انواع روش خشک کردن میوه همراه باشید تا 0 تا 100 روش خشک کردن میوه ها و سبزیجات را به شما اموزش دهیم و در آخر به شما بگوییم چرا نباید در فر خشک کرد ؟

روش های معمول خشک کردن میوه جات و سبزیجات

روش های خشک کردن میوه و سبزی زیاد است . از گدشته های دور انسانهای اولیه میوه و سبزی مورد نیاز خود را در زیر نور خورشید خشک میکردند زیرا بهترین روش خشک کردن مواد در آن دوران خورشید بود . سایه خشک کردن مواد نیزیکی دیگر از روش های خشک کردن سبزیجات به شمار میرود . با پیدایش سیستم های جدید انها نیز کم کم به دستگاه های خشک کردن میوه و سبزی تبدیل شدند اما چه روشی بهتر است ؟همراه ما باشید در این مقاله به شما خواهیم گفت ….

انواع روش خشک کردن میوه

دو روش خشک کردن میوه و سبزی وجود دارد روش صنعتی و روش سنتی

روش سنتی خشک کردن میوه ها

در روش سنتی خورشید و سایه نقش اساسی را در خشک کردن میوه جات ایفا میکنند .این روش ، روش اجدادمان است و میتوان به جرات گفت بهترین روش خشک کردن در عصر خود بوده است . در این روش میوه و سبزی را پاک کرده و کاملا شستشو میدهیم .بعد از ابگیری ، روی پارچه ای تمیز انرا قرار داده و مرتب انرا زیر و رو میکنیم تا خراب نشود .برای خشک کردن لیمو -سبزی -البالو خشکه از این روش استفاده میکنیم .

مزیت های روش خشک کردن سنتی

در این روش خورشید ایفا گر نقش اصلی در چرخه خشک کردن مواد است اگر خورشید بود برنده ایم و اگر نبود تمامی زحماتمان بر باد رفته است .

روش افتاب خشک کردن مواد : در مناطق گرمسیری که افتاب با شدت بیشتری میتابد نور و گرمای خورشید برای خشک کردن میوه جات روش عالی به شمار میرود زیرا در کنار خشک کردن مواد که به صورت طبیعی انجام میشود ویتامینها و املاح موجود در میوه و خشکبار کاملا حفظ میشود .از این روش برای خشک کردن قیسی -لواشک -تمیر هندی -بادام زمینی -گردو -بادام و ….استفاده میکنند.

روش سایه خشک کردن : در این روش نیزهمانند روش افتاب خشک کردن باز گرمای خورشید نقش اساسی ایفا میکند اما در این روش نور مستقیم خورشید دیگر کاربردی نخواهد داشت . زیرا رنگ محصول برای مصرف کننده نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است . از این روش برای خشک کردن مرکبات ، سبزیجات و …استفاده میشود. اما در کنار مزیت خشک شدن با حفظ رنگ ، مساله فاسد شدن و کپک زدگی میوه جات وسبزی جات برای ما دردسر ساز خواهد بود .

مضرات روش های خشک کردن به روش سنتی

از مضرات این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1- طولانی بودن زمان خشک شدن مواد

2- این روش برای مقادیر کم کاربرد دارد

3- فساد میوه و سبزی ، کپک زدگی میوه و سبزی

4-الودگی محیط و وجود گرد و خاک بر روی محصول

5-تخم گذاری حشرات برروی خشکبار

روش صنعتی خشک کردن میوه

در این روش صنعت با الهام گرفتن از طبیعت روشی را ابداع کرد تا تمامی مزیت های خشک کردن میوه و سبزی جات در روش سنتی حفظ شود و در عوض از مضرات آن نیز بگاهد. این روش نیز شامل چندین روش خشک کردن است با ما در مقاله انواع روش خشک کردن میوه و سبزی همراه باشید تا ناگفته های خشک کردن را برایتان بازگو نماییم .

روش خشک کردن میوه و سبزی در فر

فر یکی از دستگاه های تولید کرما برای پخت و پز است . چگونه میوه ها را در فر خشک کنیم ؟ مزیت ها و مضرات خشک کردن میوه و سبزی جات در فر چیست ؟

خشک کردن میوه ها و سبزی جات در فر روشی است که این روزها خیلی از خانمها ادعای خشک کردن میوه و سبزی در این روش را دارند .

چگونه میوه و سبزی را در فر خشک کنیم ؟ میوه و سبزی را شسته به قطعات کوچک برش میدهیم به طوری که قطر آن بیشتر از 3میلیمتر تا 5 میلی متر نباشد . دمای فر را روی 50درجه تنظیم کنید .روی میوه هایی که ممکن اسن سیاه شود مقدار کمی اب لیموبمالید این کار از سیاه شدن میوه جلوگیری میکند .

چه مواردی را برای خشک کردن در فر باید رعایت کرد ؟

1- به طور مرتب میوه های داخل فر را میچرخانید تا به طور کامل خشک شود

2-در فر برقی و یا تستر دقت بیشتری در چرخاندن مواد کنید زیرا امکان سوختن میوه وسبزی در تستر بیشتر است .

3- فاصله گداری میوه ها حتما رعایت شود چون این امر از چسبندگی میوه و سبزی به سینی فر جلوگیری میکند .

4- زمان خشک کردن میوه در فر است 3الی 6ساعت متفاوت است این مطلب را به یاد داشته باشید میوه های پر آب و بافت ضخیم دیر تر خشک میشود

مضرات این روش :

ممکن است املاح و ویتامین های موجود در میوه و سبزی از بین برود

رنگ محصول کمی تیره تر است و شفاف نخواهد بود

خشک کردن میوه وسبزی برروی شوفاژ

میوه و سبزی را کاملا شسته و میوه ها را به به صورت یکنواخت برش های 3-5میلیمتری با چاقوی تیز برش دهید . روی پارچه سفید میوه ها را با فاصله بچیند و برروی شوفاژ قرار دهید ترجیحا در شب این کار را انحام دهید تا صبح خشک شود و جمع اوری کنید .چرا برروی پارچه ؟ تا از چرخاندن و زیر و کردن راحت شوید …

* مانند روش بالا از ابلیمو جهت چلوگیری از سیاه شدن استفاده نمایید .

خشک کردن میوه در دستگاه

دستگاه خشک کن میوه و سبزی نیز چند سالی است که وارد منازل و کارگاه های ما شده است این روش نیز جزو بهترین روشها میباشد .در این روش برگرفته از خورشید و باد یک هوای مطلوب را برای میوه و سبزی فراهم میکند تا در محیطی بزرگ بدور از الودگی ، میوه ها را خشک کند .

مزایای خشک کردن میوه و سبزی در میوه خشک کن

خشک کردن میوه و سبزی در میوه خشک کن مزایای زیادی دارد

1-از الودگی و گرد و خاک در امان هستند

2-دما کاملا مطلوب است نه میسوزد و نه رطوبت در میوه باقی میماند پس در این روش از هدر رفتن احتمالی میوه و سبزی جلوگیری میشود

3- از حشرات در امان هستند

4-مقادیر زیاد را در این روش خشک کنیم بهتر است

5-توری سینی همانند پارچه عمل میکند ولازم نیست میوه و سبزی را بچرخانید

6-دستگاه به طور اتومات خاموش میشود زیرا در این روش سنسور های تعبیه شده در دستگاه رطوبت را به ما گزارش میدهد

7- هماهنگی المنت های دستگاه که کار گرمایش را بر عهده دارد و فن های تعبیه شده در دستگاه ؛ دما را به صورت یکنواخت به محصول میرساند

8- حفظ ویتامین ها و املاح میوه و سبزی به طور کامل

انواع دستگاه خشک کن میوه و سبزی

خشک کن میوه و سبزی در مدلهای متنوع تولید میشود مدل خانگی ، مدل صنعتی و نیمه صنعتی که این سه گروه نیز به سه نوع خشک کن معمولی ، نیمه اتومات و هوشمند تقسیم میشود .

گنجایش خشک کن میوه

خشک کن های میوه و سبزی در مدلهای 30کیلویی -40 کیلویی -50-90-100-150-200-400-500-8001000-15002000-5000 و8000کیلویی تولید میشود.

جنس بدنه خشک کن میوه و سبزی

جنس بدنه میوه خشک کن ها گالوانیزه میباشد که از رطوبت ودما دستگاه را حفاظت میکند .

نوع سوخت در خشک کن میوه و سبزی

سوخت میوه خشک کن ها برقی ، گازی ، گازوییلی ودوگانه سوز است

جنس سینی در میوه خشک کن ها

جنس سینی در میوه خشک کن ها گالوانیزه است تا با وجود نم و رطوبت خراب نشود و زنگ نزند وسینی ها مشبک هستند تا دما را یکنواخت از زیر و رو به میوه برساند .

حمل و نقل دستگاه خشک کن میوه

در زیر دستگاه خشک کن چرخ تعبیه شده است تا براحتی حمل و نقل شود .سینی ها نیز بر روی گاری حمل سینی تعبیه شده اند که البته به صورت ریلی هستند .

نحوه خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزی

با شماره های 09198201278 و 09198201276 تماس حاصل فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *